KSW 21

Kolejne, już dwudzieste pierwsze wielkie show Konfrontacji Sztuk Walki odbędzie się 1 grudnia 2012 roku w Warszawie. Ku ogólnemu zaskoczeniu, a jednocześnie zadowoleniu kibiców, transmisja z gali nie będzie kodowana w systemie pay-per-view, jak miało to miejsce na gali KSW 20. Za możliwość obejrzenia poprzedniej gali pasjonaci MMA musieli zapłacić 30 złotych i odziwo przeszło 80 tysięcy fanów wykupiło transmisję.

Na KSW 21 nie wystąpi Mariusz Pudzianowski, człowiek, który najbardziej przyczynił się do znacznego wzrostu popularności federacji w Polsce. Nie zabraknie jednak kilku innych wielkich gwiazd. Na przyszłej gali odbędą się dwie walki wieczoru. Pierwszą z nich miał być pojedynek Mameda Khalidowa z Melvinem Manheof’em. Niestety, całkiem niedawno holenderski zawodnik nabawił się poważnej kontuzji lewej nogi co uniemożliwiło mu udział w walce z Mamedem. Kim będzie zatem przeciwnik polskiego mistrza? Tego jak na razie władze KSW jeszcze nie podali.

Druga walka wieczoru będzie starciem Michała Materli z Rodney’em Wallace’m, tym samym, którego Mamed posłał na deski pięknym nokautem podczas gali KSW 19. „Cipao” będzie bronił mistrzowskiego pasa w kategorii do 84 kg, zatem emocji będzie co nie miara.
Ponadto na gali po raz drugi odbędzie się walka kobiet, a dokładnie Pauliny Bońkowskiej z Karoliną Kowalkiewicz. Obie kobiety ważą po 55 kg, pierwsza jest wychowanką Arrachion Olsztyn, druga natomiast na co dzień trenuje w Gracie Barra Łódź.
Na grudniowej gali zobaczymy również pojedynki Borysa Mańkowskiego z Aslambekiem Saidow’em, Artura Sowińskiego z Maciejem Jewtuszko, Krzysztofa Kułaka z Piotrem Strusem oraz Jay’a Silvy z Matte’em Horwich’em.